Uzun Metraj

'Yavuz Çetin Band' Akbank 5. Kısa Film Festivali'nde!!!

Oy ver
(0 oy)

Yavuz Çetin
Yavuz Çetin
Yönetmenliği’ni Gizem Ertürk’ün üstlendiği “Yavuz Çetin Band” isimli belgesel film Akbank  5. Kısa Film Festivali’nde ön elemeyi geçerek belgesel dalında yarışmaya hak kazandı. Belgesel, dünya çapında bir müzisyen olan Yavuz Çetin’in eşi Didem Mandabaş’ın anlatımıyla şekilleniyor.

 Oğlu Yavuzcan Çetin ve Serdar Öztop, Erkan Oğur, Teoman… ve daha birçok müzisyen dostunun paylaşımlarıyla ilerliyor. Ayrıca belgeselde müzisyenin çok özel eski video görüntüleri, sahne performansları ve birçok fotoğrafı bulunuyor.

Akbank 5. Kısa Film Festivali’nin bu yılki ulusal ve uluslararası bölümlerine toplam 394 film başvuruda bulundu. Yapılan değerlendirme sonucunda festivalin ulusal yarışmalı bölümüne 20 kurmaca ve 13  belgesel olmak üzere toplam 33 film alındı. Ayrıca Akbank 5.Kısa Film Festivali’nin Yarışma Dışı, Uluslararası, Animasyon, Kısadan Uzuna ve Özel  Gösterim bölümlerine alınan 52 filmle birlikte toplam 85 yerli ve yabancı kısa film festivalde izleyici karşısına çıkmayı bekliyor.

Kısa film alanında geleneksel olma hedefiyle her yıl düzenlenen Akbank Kısa Film Festivali, renkli ve keyifli bir festival ortamı oluşturmak ve kısa filmcilere birliktelik imkanı sağlamak ilkeleriyle yola koyuldu ve ön elemeleri tamamladı. Festival’in heyecanla beklenen sonuçları ise 25 Aralık 2008 Perşembe günü düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.
 

Site Editörü

Yazan: Site Editörü

E-posta: Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Online Üyeler »

0 Kullanıcı ve 68 Misafir Çevrimiçi

AKTİV GRUPLAR »